POHŘEBNÍ SLUŽBA
AMI Náplava s.r.o.
Zlín - Česká republika
Vážíme si důvěry, díky které Vám náš rodinný podnik poskytuje služby téměř 30 let
NEPŘETRŽITÁ NONSTOP POHOTOVOST

mobilní telefon
776 148 283
pevná linka
577 212 016
 
 JAK POSTUPOVAT
 PŘI ÚMRTÍ
 

Jak postupovat při úmrtí

Úmrtí našich blízkých je jednou z nejtěžších situací v našem životě. Odchod bývá většinou nečekaný a málokdo se na něj dokáže připravit. Chtěli bychom Vám tuto situaci alespoň ulehčit následujícími praktickými návody.

POKUD NASTALO ÚMRTÍ DOMA:

Volejte Koronerskou službu pro Zlínský kraj tel.: 603 204 946. Lékař vypíše tzv. ohledací list, eventuálně nařídí provedení pitvy. Následně zavolejte pohřební službu. Obléci zesnulého může rodina, nebo vhodné oblečení pouze nachystá a vyčká příjezdu pohřební služby. Pokud lékař nařídil pitvu, oblečení se rovněž připraví.

PŘI ÚMRTÍ VE ZDRAVOTNICKÉM ZAŘÍZENÍ:

Pozůstalí jsou kontaktováni personálem zařízení a vyzváni k vyzvednutí osobních věcí zesnulého. Oblečení pro zesnulého v tomto případě doručte přímo do kanceláře pohřební služby. 


Výběr vhodného oblečení pro zesnulého je otázkou individuální volby, pro Vaši základní orientaci Vám můžeme doporučit následující:

  • oblečení pro ženy: šaty, sukně nebo kalhoty a halenka nebo kostýmek, vhodnější je oděv s dlouhým rukávem a neprůsvitný, punčochy a kalhotky
  • oblečení pro muže: oblek, košile, kravata, ponožky a trenýrky

Oděvy nemusejí být černé a můžete zvolit oblečení, které zesnulý rád nosil, obuv být nemusí.
 

K zajištění posledního rozloučení a k vyřízení úmrtního listu, jsou potřebné tyto doklady:

  • OP zesnulé osoby
  • OP objednavatele pohřbu

Pokud si budete přát fotografii zesnulého na smutečním oznámení (parte), přineste ji s sebou. Je možné fotografii poslat i elektronicky nebo z mobilního telefonu, případně donést na flash-disku.
 

Obvykle se pohřeb koná nejpozději do jednoho týdne od úmrtí. Rozloučení je možné uspořádat i později, avšak celkové náklady na obřad se tím zvyšují (vzhledem k použití chladícího zařízení). Existuje více možností posledního rozloučení, přičemž Pohřební služba AMI je schopna zajistit všechny typy kompletně.

 

Webdesign © JZ, 2007-2024 • Všechna práva vyhrazena